Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi


LOVE TOUR GENEL SATIŞ ŞARTLARI ve MUŞTERİ İLE KAYIT SÖZLEŞMESİ 
Yunus Cad.402 Sk. 9/J Çamlık Mah. Didim/Aydın adresinde kayıtlı bulunan Ulus Sey.Tur.Ltd.Şti  (bundan sonra Love Tour anılacaktır) kişiye özel turlar ve havaalanı transferleri düzenlemektedir. 
Love Tour yurt içi ve yurt dışında tedarikçilerinden hizmet satın almaktadır. 
İşbu sözleşme Love Tour ve müşterileri arasındaki anlaşmanın yasal maddelerini içermektedir ve müşterilerine bu anlaşmayı dikkatle okumasını tavsiye eder. Lovetour.com.tr veya herhangi Love Tour’a ait web sitesine kullanarak ve Love Tour’dan bir alışveriş ödendiği andan itibaren (iade edilemez ön ödeme dahi) bu anlaşma geçerli kılınacaktır. 
Love Tour bu satış şartları ve maddelerini - Türkiye Cumhuriyetinin ve diğer ülkelerin turizm yasalarına uygun değiştirme hakkına sahiptir.  Olabilecek yeni yasalar yürürlükte olan bir programı etkileyebilir. 
1. Love Tour sadece paket tur ve herhangi bir transferi almış müşterilerine karşı sorumluluk taşır.  Bunun dışında kalan kişilere karşı bir hizmet sorumluluğu yoktur. 
2. Love Tour gezilerinde; kayıt yapılırken toplam ücretin %30'u ön ödeme olarak alınır, kalan bakiye ise gezi tarihinden 15 gün önce ödenmelidir. 
- 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kişi başı; %30'u 
- 10 yada 14 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %40'ı 
- 7 yada 9 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %60'ı iade edilmez. 
- Son 6 gün içinde iptal yapılması veya habersiz olarak tura / otele/transfere gelinmemesi yada tur vasıtasına yetişilememesi halinde ise alınan ücret iade edilmez. 
Gemi turları ve özel turlarda iptal koşulları farklı olabilir. 
- Süresi ne olursa olsun bir iptal halinde minimum %10, isim değişikliklerinde ise %5 kesinti yapılır. 
Her ne sebeble olursa olsun, alınan hizmetin tamamını, saptanmış süreler içinde yatırmamış olan kişiler, rezervasyonlarını iptal ettikleri taktirde dahi, yukarıda belirtilen limitlere bağlı olarak aynı oranlarda ücretin kendilerinden tahsil edileceğini şimdiden kabul etmiş sayılırlar. 
3. Müşteri ödemelerinin gününde yapılmaması durumunda aylık %5 gecikme faizini müşteri Love Tour’a 'e ilaveten ödemeyi taahhüt eder. 
4. Love Tour gezi ücretleri, programlama esnasındaki TL değeri döviz kurlarına, ulaşım araçlarının ve otellerin fiyatlarına, yakıt ve işçilik ücretlerine göre hazırlanmıştır.  Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında bunlara herhangi bir artış gelmesi ve / veya vergi oranlarının artması, yeni vergilerin ihdası hallerinde ortaya çıkan farklar bu ücretlere aynı oranda yansıtılır.  Bu gibi durumlarda yolcuların iptal ve / veya tazminat hakkı olamaz. 
5. Gezi programlarında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri, ilgili müesseselerin resmi programlarına göre ayarlanmıştır.  Bu saatlerin değişmesinden ötürü Love Tour  sorumlu tutulamaz.  Uçaktaki yerler, ilgili uçak şirketlerinin seferlerdeki turistik mevkiinden ayrılmıştır.  Seyahat yürürlükte bulunan yolcu ve bagaj taşıma kurallarına tabidir. 
6. Yurt dışı gezilerimizde gümrük ve pasaport formaliteleri ile ilgili olarak giriş ve çıkışlarda müşterilerimizin pasaport ve gerekli vizeleri yanlarında bulundurmaları gereklidir.  Çıkış işlemleri ile ilgili olarak herhangi bir problem Love Tour u ilzam etmeyeceğinden, doğması muhtemel mesuliyetler müşterilerimize aittir. Nedenleri ne olursa olsun, pasaport ve gümrük sorumlularınca yurt dışı çıkışı/girişi engellenen yolcularımıza ücret iadesi yapılmaz. Çıkış harçlarını yatırması da müşterilerimizin sorumluluğu altındadır. 
7. Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile birlikte aynı odada üçüncü veya dördüncü kişi olarak yatmaları halinde uygulanır.  Love Tour reşit olmayan çocuklara ve ebeveynlerine karşı hiçbir sorumluluk taşımaz.  Ücretsiz çocuklara otelde yatak ve ulaşım aracında koltuk tahsis edilmez. 
8.  Love Tour, kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programlarda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile önceden haber imkanı bulmasa bile değiştirme veya yolcusunu başka bir acentaya devretme hakkına sahiptir.  Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli ve / veya tarihi önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir; ancak bu durumda müşteri rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. 
9. Love Tour, hizmetlerine otobüs taşımacılığının da dahil olması halinde, bagajların gidiş ve dönüşte yolcu tarafından rehberlere bizzat teslim edilmesi gerekmektedir.  Love Tour'a teslim edilen bagajlar, yolculuk süresince taşıt aracının yolcu taşıma ve trafit sigortası poliçesi güvencesindedir.  Bir kayıp veya çalınma halinde her bagaj için ödenecek miktar 100,- TL (100 Türk Lirası)'nı geçemez ve bu ödeme en fazla kişi başı bir bagaj için geçerlidir.  Para, ziynet eşyası v.b. gibi değerli menkul bagajlarda bulundurulmamalıdır.  Turlarda taşıyıcıların veya üçüncü kişilerin ihmal veya kast sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinde Love Tour sorumlu tutulamaz. 
10. Trafik kazalarında Love Tour'in sorumluluğu vasıtanın mevcut sigortasıyla tahtitlidir.  Şirketin başka bir mesuliyeti yoktur. Ayrıca teknik arızalardan doğabilecek gecikmelerden Love Tour sorumlu değildir. 
11. Otobüs gezilerinde yolda alınacak yemekler ücrete dahil değildir. Love Tour gerekli gördüğü durumlarda otobüsteki oturma planını değiştirme yetkisine sahiptir. 
12. Misafirlerimiz; otele varış saatleri ne olursa olsun; odalara yerleşmenin en erken saat 14:00'te mümkün olabileceğini, çıkış günü ise tesisten ayrılış saatine bakılmaksızın odaların en geç saat 12:00'de boşaltılması gerektiğini ve alacakları ekstra yiyecek, içecek ve program dışı hizmetlerin ücretlerinin kendilerine ait olduğunu şimdiden kabul etmiş sayılırlar. 
13. Konaklama tesislerindeki hizmet ve vasıf eksikliklerinden Love Tour mesul değildir.  Ancak Love Tour ile anlaşmasına aykırı hareket eden otellere karşı, şirketle beraber veya tek başına müşteri bir dava açabilir. 
14. Müşteri Love Tour ve konaklama tesisi hizmetlerinden kaynaklanan her türlü şikayetini acenta görevlilerine ve şirket merkezine 24 saat içerisinde yazılı olarak bildirmelidir. 
15. Love Tour ulaşım hizmetlerini, komple kiraladığı araçlarla yada tarifeli veya tarifesiz seferler düzenleyen taşıyıcı şirketlerin araçlarında rezerve ettiği koltuklarla yürütmektedir.  Dolayısı ile Love Tour bir taraftan taşıyıcılar ve konaklama tesisleri ile diğer taraftan geziye iştirak edenler arasında bir aracı olup; nedeni ve sonuçları ne olursa olsun arıza, kaza ve kayıplardan, ayrıca geziler öncesi veya esnasında kendi iradesi dışında oluşan mecburi ve olağanüstü hallerden ve bunlara bağlı ortaya çıkabilecek ilave masraflar ve yükümlülüklerden sorumlu tutulamaz.  
16. Müşteri istenilen kimlik bilgilerinde yapılabilecek hatalardan ötürü Love Tour hiçbir sorumluluk kabul etmez.  Dolayısı ile hizmet belgelerini teslim alan kişinin özellikle tarihleri ve diğer detayları incelemesi ve yanlış bilgileri Love Tour'e bildirerek formun düzeltilmesini sağlaması gerekmektedir. 
17. Müşteri kendisine Love Tour tarafından verilen otele giriş/transfer/uçak bileti belgesi v.b. basılı evrağı yetkiliye teslim etmek zorundadır.  Bu belgenin yetkiliye teslim edilmemesi durumunda doğabilecek her türlü sorundan Love Tour sorumlu tutulamaz. 
18. Web sitesinde belirtilen tüm Türk Lirası fiyatlar Merkez Bankası döviz satış kuru baz alınarak hesaplanmıştır. TL fiyatlar ödeme günündeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Döviz Satış Kuruna bağlı olarak değişebilir. 
19. Bu satış şartlardan doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB TAHKİM KURULU ve Didim Mahkemeleri yetkilidir. 
YUNAN ADALARA ÖZEL : 
Bazı dönemlerde Yunanistan'da feribot seferleri gece yapılabilir. Bundan dolayı bir otelde gecelemek yerine bu feribotu tercih etmek zorunda kalabilirsiniz ve bu durumda otel ücreti ile kabin satın alınır. 
Tüm "Yunan adaları" turlarımız Türkiye'den Yunanistan'a giden ve Yunanistan iç hat feribot seferlerine göre düzenlenecektir. Dolayısıyla rezervasyon aşamasında bazı program değişiklikleri olabilir ve - gerektiğinde - fiyatlar revize edilebilir. 
Programda verilen otellerden farklı otellerde konaklama durumunda fiyatlar revize edilebilir. Sunulan tesislerde müsaitlik olmaması durumunda ise, tarafınıza eşdeğer oteller alternatif olarak verilir (bu durumda da fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir). 
Yunan Adaları programlarımızda alternatifleri tercihlerinize göre şekillendirmek mümkündür. 
Türkiye-Yunanistan feribot ve Yunanistan iç hat feribot seferlerini görmek için, www.feribot.net'te detaylı bilgileri bulacaksınız ve rezervasyonlarınızı online yapabilirsiniz.  
Grev, kötü hava ve deniz şartlarının neden olduğu Love Tour’un kontrolü dışında gelişen sorunlar sebebiyle seferler durdurulabilir, değiştirilebilir veya sefer süreleri uzatılabilir. Bu gecikme ve iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek gibi giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf ve olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize veya söz konusu feribot şirketine ait değildir. 
Uluslararası Denizcilik Kurallarına göre; güvenlik sebebiyle rezervasyon yaparken belirtilen bilgilerin verilmesi zorunludur; Ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi, uyruk, pasaport numarası, kategori (yetişkin / çocuk / bebek).  
Yolcular kalkış saatinden en az 1 saat evvel limanda biniş işlemleri için hazır olmalıdırlar. Aksi takdirde, feribot şirketi rezervasyonu iadesiz iptal yapma hakkına sahiptir. 
Türk ve Yunan gümrüklerinde istenilen süresi geçerli olan belgelerin (pasaport, vize, kimlik…) sorumluluğu yolcuya aittir. 
TRANSFER 
Rezervasyon 
Transfer rezervasyonları e-posta, telefon, faks veya çevrimiçi olarak kabul edilir. 
Transfer bilgileri uçuştan 48 saat önce Love Tour'a gönderilmelidir. 
Uçuştan 48 saatten daha az bir süre önce, yolcuların ofise telefon etmeleri gerekir. 
Yolcular bu onayın bir kopyasını almak ve transferleri sırasında saklamak zorundadır. 
Tüm uçuş detaylarının doğru verilmesi ve uçuş numarası, saat vb. Değişiklikler için Love Tour'un bilgilendirilmesi gerekir. Yolcuların uçuş değişikliği(rötar,uçuş numarası vb.) hakkında bilgi vermemesi durumunda, havaalanında herhangi bir sorundan Love Tour sorumlu değildir. 
Havaalanında 
Yolcular havalimanına ulaştığında, LOVE TOUR rehber veya sürücülerimizden birini bulmaları gerekmektedir. Misafirlerimiz LOVE TOUR tabelası ile karşılanacaklardır. İsim ile karşılama 
Yapılmamaktadır. 
Love Tour servis ve özel (vip) transfer sağlar. Servis transferleri için Love Tour, aynı anda farklı uçuşların inişlerini birleştirebilir. Böylece yolcular bir süre havaalanında bekleyebilirler. 
Yolcular (online rezervasyon yapanlar hariç), havaalanındaki Love Tour temsilcisine en az bir yön transfer ücreti ödemek zorundadırlar ve makbuzu ödeme kanıtı olarak almaları gerekir. 
Yolcu uçuşu kaçırırsa (İngiltere'de vb.), Transfer hizmeti iptal edilir(ücret iadesi yapılmaz). Yolcu hala transfer istiyorsa ek bir ücret ödemelidir. 
Dönüşünde 
Dönüş transferi rezervasyonlarının uçuşdan 48 saat önce yapılması gerekmektedir 
Transfer zamanı uçuşdan 24 saat önce duyurulur. Bu yüzden lütfen uçuşunuzdan bir gün önce bizimle iletişime geçin. 
Yolcuların Love Tour tarafından verilen transfer zamanında hazır olmaları gerekir. Yolcular zamanında hazır değilse, sürücü sadece 5 dk bekler. 
Transferin başlayacağı müşteri ikamet noktası yol sürüş için uygun değilse, yolcular ana yol üzerinde veya araç için uygun bir yerde beklemek zorundadır. 
Yolcular pasaportlarından, uçak biletlerinden vb. Sorumludurlar. Gerekli evrak veya bagajların unutulması durumunda transfer aracı onları almak için asla geri gelmez. 
Love Tour’un dışardan servis aldığı hizmetlerde(uçak bileti,feribot vb) ilgili firmanın hizmet şartları geçerlidir. 

 

Ortaklarımız